Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ADELA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Gość cezare1

Po wielu poszukiwaniach odpowiedniego projektu domu stwierdziliśmy razem z żoną, że najbardziej odpowiedni byłby projekt ADELA, ale przy tym wyborze nadal nie mamy pewności czy on jest naszym "wymarzonym". Próbowaliśmy znaleźć gdziej już wybudowany dom według tego projektu, byliśmy u kilku "projektantów"-(sprzedawców projektów), budowniczych z prośbą o przebudowanie, o opinię na temat wielkości domu i jak on będzie wyglądał na działce itd... Wszędzie odpowiedź jest jednakowa: jak pan będziesz chciał to tak się zrobi, tu się przesunie, tam się usunie i będzie dobrze - wszystko na zasadzie: nie ja tylko wy będziecie mieszkali w tym domu.

 

Jeśli by ktoś już bodował domek według projektu ADELA to prosiłbym o kontakt, opinię jak on wychodzi w rzeczywistości - bo na projekcie jest całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam

Ja z żoną również wybraliśmy ten projekt, lecz jeszcze nie mamy go kupionego. Żeby go postawić muszę dokupić trochę działki od miasta i obecnie jestem na etapie załatwiania formalności.

 

Czy coś chcecie zmieniać w tym projekcie? My chcemy tylko zamienić strych na pokój. Reszta jest dla nas OK.

W jakiej technologii zamierzacie budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie superr :lol: .To jest moj wymarzony domek ale niestety nie żony staneła na uszach :o zeby tylko był inny nie ten caly czas marudziła i achh niemam juz nad czym sie rozmarzac wybralem inny ale gratuluje wyboru jest Super Śliczny 8) . Sam szukalem informacji na jego temat niema nigdzie chyba juz wybudowanego takiego cos tam słyszalem ze w wczesnej fazie poczatkowej cos jest ale przestałem drazyc ten temat pozdrowienia hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 3 weeks później...

Planuję BK z Falbetu 36+12 wełny!

Myślałem o likwidacji drzwi do garażu i wstawieniu okna!

Piec mam możliwość na gazowy - pewnie skorzystam, wstawię do pom. gospoderczego pomiędzy przedpokojem a garażem! !

Słyszałeś o systemie DGP do kominka ?

Staram się zebrać jakieś dodatkowe informacje !

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 5 weeks później...

Witam!

Jesteśmy na etapie parteru,obecnie powstaje szalunek i zbrojenie kolejnego stropu. Budujemy z Silki M18 +wełna12+ cegła klinkierowa. Stropy monolityczne żelbetowe.

Wprowadzilismy dużo zmian:

-częściowe podpiwniczenie budynku;

-likwidacja bawolego oka na rzecz okna połaciowego,

-likw.drzwi wyjśiowych na taras z kuchni,

-przeniesienie kuchni do pomieszczenia nr3, a jej miejscu jadalnia;

- w związku z koniecznością stworzenia zejścia do piwnicy-przeniesienie WC do pomieszczenia nr 7,

-zamiana dwóch okien w pomieszczeniu nr 7 na jedno duże;

-powiększenie okna w salonie do ziemi,

-podniesienie scianek kolankowych(o jakieś 2 silki) na poddaszu w celu powiększenia powiezchni użytkowej jego pomieszczeń. Tyle pamiętam.

Niestety nie ma u nas jeszcze gazu ziemnego i mamy dylemat czym palić. Będzie kominek ale nie chciałabym mieć w salonie kotłowni stąd piwnica i pomieszczenie z wsypem na opał (jaki?), ponadto w piwnicy przewidziałam też pralnię i suszarnię, miejsce na dużą zamrażarkę. :roll: Pozdrowienia dla wszystkich budujących Adelę.

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...